Klik her for at logge på
Kalender

Her har du en samlet oversigt over alle de kurser, der bliver afholdt. Klik på en måned eller bestemt kursus, og se om det matcher med dine tidsplaner.

   

TitelDato** Frie pladser **
KbhBarn Ledelse
0199-20-00-30
Sted: HNG/Hans Nansens Gård , Mødecenter IT
Gyldenløvesgade 15, 1600 København V
02.03.2020, Kl.: 08:00
Livredningskursus for institutioner - HOLD 9
2399-19-00-31
Sted: Hillerødgades Svømmehal
Sandbjerggade 35, 2200 København N
02.03.2020, Kl.: 09:000
Neuropsykologi og neuropædagogisk intervention
0199-19-01-09
Sted: Kulturhus Brønshøj Pilegården, lokale 11
Brønshøjvej 17, 2700 Brønshøj
03.03.2020, Kl.: 09:000
MED-grunduddannelse forår 2020 Hold 3
1195-19-00-08
Sted: Park Inn by Radisson Copenhagen
Ligger 50 meter fra Femøren metrostation på Amager.
03.03.2020, Kl.: 09:00
Workshop i Tabulex Trio - Område Indre By/Østerbro
0199-20-00-53
Sted: Område Indre By/Østerbro, Lokale 0.06
Kristianiagade 9, 2100 København Ø
03.03.2020, Kl.: 09:006
Innovations- og designprocesser med teknologi
0199-19-04-20
Sted: BUFX Værkstedshallerne
Julius Andersensvej 1, 2450 København SV
03.03.2020, Kl.: 13:308
Den styrkede læreplan - læringsforløb for faglige fyrtårne - Hold 25 - FOR PRIVATE DAGINSTITUTIONER
0199-19-03-88
Sted: Københavns Professionshøjskole
Tagensvej 18, 2200 København N
04.03.2020, Kl.: 08:30
Den styrkede læreplan - læringsforløb for faglige fyrtårne - Hold 26
0199-19-03-89
Sted: Københavns Professionshøjskole
Tagensvej 18, 2200 København N
05.03.2020, Kl.: 08:300
Livredningskursus for institutioner - HOLD 10
2399-19-00-32
Sted: Hillerødgades Svømmehal
Sandbjerggade 35, 2200 København N
05.03.2020, Kl.: 09:000
Workshop i Tabulex Trio - Område Nørrebro/Bispebjerg
0199-20-00-54
Sted: Område Nørrebro - Bispebjerg, 3. sal, lokale 3.2.1
Ørnevej 55, 2400 København NV
05.03.2020, Kl.: 09:001
Den lovpligtige arbejdsmiljøuddannelse - Hold 4
0299-20-00-02
Sted: Arbejdsmiljø København
Enghavevej 82, 2450 København SV
09.03.2020, Kl.: 08:300
Livredningskursus for institutioner - HOLD 11
2399-19-00-34
Sted: Hillerødgades Svømmehal
Sandbjerggade 35, 2200 København N
09.03.2020, Kl.: 09:000
Førstehjælp til børn udført af voksne - 4 timer (Åbent hold)
0199-20-00-06
Sted: Hovedstadens Beredskabs Uddannelsescenter
Howitzvej 26 , 2000 Frederiksberg
10.03.2020, Kl.: 08:00
Ultra:bit / Micro:bit i skolen - for begyndere og let øvede – kom i gang eller videre!
0199-19-04-10
Sted: BUFX Værkstedshallerne
Julius Andersensvej 1, 2450 København SV
10.03.2020, Kl.: 14:0022
KbhBarn Ledelse
0199-20-00-31
Sted: HNG/Hans Nansens Gård , Mødecenter 4
Gyldenløvesgade 15, 1600 København V
12.03.2020, Kl.: 08:0015
Livredningskursus for institutioner - HOLD 12
2399-19-00-44
Sted: Hillerødgades Svømmehal
Sandbjerggade 35, 2200 København N
12.03.2020, Kl.: 09:00
KbhBarn Basis
0199-20-00-34
Sted: HNG/Hans Nansens Gård , Mødecenter 4
Gyldenløvesgade 15, 1600 København V
12.03.2020, Kl.: 12:0011
Livredningskursus for institutioner - HOLD 13
2399-19-00-45
Sted: Hillerødgades Svømmehal
Sandbjerggade 35, 2200 København N
16.03.2020, Kl.: 09:000
Læringsdag om den styrkede læreplan for dagplejens ledelse, dagplejepædagoger og tilsynsførende i private institutioner – Kompetenceløft Dagtilbud
0199-19-04-74
Sted: Københavns Professionshøjskole, Campus Carlsberg
Humletorvet 3, 1799 København V
17.03.2020, Kl.: 08:308
Livredningskursus for institutioner - HOLD 14
2399-19-00-46
Sted: Hillerødgades Svømmehal
Sandbjerggade 35, 2200 København N
17.03.2020, Kl.: 09:000
Kom i gang med Mindstorms (igen)
0199-19-04-23
Sted: BUFX Værkstedshallerne
Julius Andersensvej 1, 2450 København SV
17.03.2020, Kl.: 13:3014
Workshop i Tabulex Trio - Område Brønshøj/Vanløse
0199-20-00-55
Sted: Område Brønshøj - Vanløse, Revykælderen
Linde Allé 40-44, 2720 Vanløse
18.03.2020, Kl.: 09:003
Livredningskursus for institutioner - HOLD 15
2399-19-00-47
Sted: Hillerødgades Svømmehal
Sandbjerggade 35, 2200 København N
18.03.2020, Kl.: 09:000
Område Indre by-Østerbro - Brug af Appwriter til afgangsprøverne
0199-20-00-81
Sted: Område Indre By/Østerbro
Kristianiagade 9, 2100 København Ø
18.03.2020, Kl.: 14:003
Fri for mobberi - modulkursus 6-9 år
0199-19-04-03
Sted: Område Amager
Lyongade 25, 2. sal, 2300 København S
19.03.2020, Kl.: 08:3041
Workshop i Tabulex Trio - Område VVK
0199-20-00-56
Sted: Område Valby - Vesterbro - Kgs. Enghave, Marinaen, 5. sal
Gl. Køge Landevej 3, 2500 Valby
19.03.2020, Kl.: 09:005
Livredningskursus for institutioner - HOLD 16
2399-19-00-48
Sted: Hillerødgades Svømmehal
Sandbjerggade 35, 2200 København N
19.03.2020, Kl.: 09:001
Maddannelse i dagtilbud
0199-19-04-19
Sted: Københavns Professionshøjskole, Campus Carlsberg
Humletorvet 3, 1799 København V
19.03.2020, Kl.: 09:00
Område Valby/Vesterbro/Kgs. Enghave - Brug af Appwriter til afgangsprøverne
0199-20-00-83
Sted: Område Valby - Vesterbro - Kgs. Enghave, 3AB, 5A, Lokale: Salen og Marinaen
Gl. Køge Landevej 3, 2500 Valby
19.03.2020, Kl.: 15:0023
Livredningskursus for institutioner - HOLD 17
2399-19-00-49
Sted: Hillerødgades Svømmehal
Sandbjerggade 35, 2200 København N
23.03.2020, Kl.: 09:000
Førstehjælp til børn udført af voksne - 4 timer LUKKET HOLD Junglebo
0199-20-00-68
Sted: Egen skole/institution
23.03.2020, Kl.: 17:000
MED-grunduddannelse forår 2020 Hold 4
1195-19-00-09
Sted: Park Inn by Radisson Copenhagen
Ligger 50 meter fra Femøren metrostation på Amager.
24.03.2020, Kl.: 09:000
Den lovpligtige arbejdsmiljøuddannelse - Hold 5
0299-20-00-06
Sted: Arbejdsmiljø København
Enghavevej 82, 2450 København SV
25.03.2020, Kl.: 08:300
Fri for mobberi - grundkursus 6-9 år
0199-19-03-98
Sted: Område Indre By/Østerbro
Kristianiagade 9, 2100 København Ø
25.03.2020, Kl.: 08:3047
Workshop i Tabulex Trio - Område Amager
0199-20-00-57
Sted: Område Amager, Mødelokale 2
Lyongade 25, 2. sal, 2300 København S
25.03.2020, Kl.: 09:0010
Førstehjælp til børn udført af voksne - 4 timer LUKKET HOLD Molevitten
0899-19-00-37
Sted: Egen skole/institution
25.03.2020, Kl.: 17:000
Førstehjælp til børn udført af voksne (Åbent hold)
0199-20-00-07
Sted: Hovedstadens Beredskabs Uddannelsescenter
Howitzvej 26 , 2000 Frederiksberg
26.03.2020, Kl.: 08:0016
Workshop i Tabulex Trio - Område Nørrebro/Bispebjerg
0199-20-00-58
Sted: Område Nørrebro - Bispebjerg, 3. sal, lokale 3.2.1
Ørnevej 55, 2400 København NV
26.03.2020, Kl.: 09:0011
Område Nørrebro/Bispebjerg - Brug af Appwriter til afgangsprøverne
0199-20-00-82
Sted: Guldberg Skole
Sjællandsgade 10A, 2200 København N
26.03.2020, Kl.: 15:007
Førstehjælp til børn udført af voksne - 4 timer LUKKET HOLD Molevitten
0899-19-00-38
Sted: Egen skole/institution
26.03.2020, Kl.: 17:006
Workshop i Tabulex Trio - Område Indre By/Østerbro
0199-20-00-59
Sted: Område Indre By/Østerbro, Lokale 0.06
Kristianiagade 9, 2100 København Ø
30.03.2020, Kl.: 09:004
Livredningskursus for institutioner - HOLD 18
2399-19-00-50
Sted: Hillerødgades Svømmehal
Sandbjerggade 35, 2200 København N
30.03.2020, Kl.: 09:000
Workshop om 2-talsundervisning
0199-20-01-00
Sted: HNG/Hans Nansens Gård , Mødecenter 1
Gyldenløvesgade 15, 1600 København V
30.03.2020, Kl.: 14:0020
Område Amager - Brug af Appwriter til afgangsprøverne
0199-20-00-76
Sted: Ørestad Skole, lokale 2.sal
Arne jacobsens Allé 21, 2300 København S
30.03.2020, Kl.: 15:0022
Workshop i Tabulex Trio - Område Brønshøj/Vanløse
0199-20-00-60
Sted: Område Brønshøj - Vanløse, Revykælderen
Linde Allé 40-44, 2720 Vanløse
31.03.2020, Kl.: 09:0016
Kodning i skolen med Teksperimentet
0199-19-04-07
Sted: BUFX Værkstedshallerne
Julius Andersensvej 1, 2450 København SV
31.03.2020, Kl.: 14:0018
Søgning
Klik på søg-knappen for at søge kurser.


Kursuskalender
Se hvilke kurser, du kan følge, og hvornår
JanFebMarApr
MajJunJulAug
SepOktNovDec



Kontakt BUF Akademi

Skriv en mail til akademi@buf.kk.dk eller ring til os på tlf. 33 66 41 99.

Mandag: 12.30-15.00

Tirsdag: 12.30-15.00

Onsdag: Lukket

Torsdag: 12.30-15.00

Fredag: Lukket